Noslēgusies pirmā „ Puķuzirņa” organizētā nometne „Esi vesels un aktīvs!”

Preiļu novada domes īstenotā projekta  Nr.9.2.4.2/16/I/078 „Pasākumi Preiļu novada vietējās sabiedrības veselības veicināšanai un slimību profilaksei” ietvaros biedrība „Ģimeņu atbalsta centrs „Puķuzirnis””, tās valdes priekšsēdētājas Ineses Matisānes aktīvā vadībā, laikā no 30.jūlija līdz 3.augustam atpūtas bāzē „Zolva” organizēja diennakts nometni 8 līdz 15 gadus veciem Preiļu novada bērniem, lai sportiski pavadītu saulainās vasaras dienas brīvā dabā Zolvas ezera krastā.

Piecu dienu laikā bērni gan peldējās, laivoja, devās pārgājienā uz kaimiņos eošo Rušonas ezeru, iepazina jogas vingrojumus, spēlēja tīkla bumbu, gan veica dažādus radošos darbiņus, rādīja savas spējas talantu šovā un modes skatē. Viena diena tika atvēlēta braucienam uz Daugavpilī esošo Tarzāna trasi, kur bērni varēja pārbaudīt savus spēkus dažādas sarežģītības trasēs, kas daudziem sagādāja īpaši pozitīvas emocijas. Dažiem nācās pārvarēt bailes no augstuma, bet paveiktais priecēja visus.

Visu piecu dienu garumā ar bērniem darbojās zinoša speciālistu komanda – ilggadējas nometņu vadītājas Lolitas Adamovičas vadībā savu devumu bērnu veselīgai nodarbināšanai sniedza Ilze Broka, Ieva Babre un Jānis Pokšāns. Pēdējās dienas novakarē bērni bija sarūpējuši nelielu koncertu vecākiem, lai parādītu, ka ir gan labi dziedātāji, gan aktīvi dejotāji. Noslēgumā visus gaidīja svētku kūka um veselīgu augļu plate.

Kā atzina vecāki, viņi jūtas apmierināti, ka laikā, kad pašiem jādodas darba gaitās, bērniem ir iespēja pavadīt tik aktivitātēm bagātu nedēļu brīvā dabā, esot gan nodarbinātiem, gan pieskatītiem, gan veselīgi ēdinātiem, par ko pateicīgi vārdi SIA „Zolva” prasmīgajām saimniecēm.

Otra nometne notiks no 20. līdz 24.augustam un būs ne mazāk interesanta. Jāatzīst gan, ka interese par nometni bija tik liela, ka visas 50 dalībnieku vietas tika aizpildītas jau pirmajā nometnes izsludināšanas dienā, kas pierāda, ka šāda veida pasākumi ir ļoti pieprasīti.

Biedrība dibināta 2014. gada 11. septembrī ar mērķi veicināt ģimeņu ar bērniem interešu aizsardzību. 2016. gada 19. aprīlī Biedrība reģistrēta arī Labklājības ministrijas sociālo pakalpojumu sniedzēju reģistrā.

 

Informāciju sagatavoja

Anita Gāga

Biedrības „Ģimeņu atbalsta centrs „Puķuzirnis”” valdes locekle